Rekrutacja

Działalność w Stowarzyszeniu Historycznym V for Victory jest dobrowolna i oparta na koleżeńskich relacjach oraz wzajemnym szacunku.

Do Stowarzyszenia może dołączyć każdy, kto uważa, że nasza działalność pokrywa się z jego zainteresowaniami. Na początku jednak należy zapoznać się z paroma informacjami na temat działania grupy:

1. Miejsce zamieszkania nie ma znaczenia – zrzeszamy ludzi z całej Polski.

2. Minimalny wiek to 18 lat, jednak kandydatura młodszych chętnych może zostać rozpatrzona za zgodą rodziców i reszty członków Stowarzyszenia.

3. Okres rekrucki rozpoczyna się po pierwszym wspólnym spotkaniu i trwa 1 rok.

4. Podczas stażu rekruckiego, kandydat ma czas na skompletowanie minimum mundurowego i sprzętowego, określonego odpowiednio dla mężczyzn i kobiet.

5. Każdy członek oraz rekrut powinien w miarę możliwości angażować się w życie Stowarzyszenia: przyjeżdżać na spotkania, przygotowywać elementy wystawy po uzgodnieniu z resztą członków, udzielać się na forum.

6. Należy pamiętać, że rekonstrukcja historyczna nie kończy się na uzbieraniu wymaganego minimum. Jest to proces ciągłego zdobywania nowych przedmiotów i przede wszystkim wiedzy.

7. W naszym Stowarzyszeniu nie pobieramy składek członkowskich, jednak należy liczyć się z tym, że warunkiem uczestnictwa w niektórych imprezach jest wpłata wpisowego. Wyjazdy zagraniczne każdy pokrywa we własnym zakresie.

Jak do nas dołączyć?

Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z zawartością naszej strony internetowej oraz rejestracja na forum. Tam, w dziale „Nowi Użytkownicy” należy przedstawić się, opowiedzieć o swoich zainteresowaniach i dotychczasowych doświadczeniach z rekonstrukcją historyczną. Warto również wspomnieć dlaczego chce się dołączyć do V for Victory.

Z kandydatem następnie skontaktuje się jeden z członków Stowarzyszenia w celu omówienia wszelkich zagadnień. Kontakty do osób odpowiedzialnych za sekcję męską i damską są również dostępnie w dziale „Kontakt” na naszej stronie internetowej.

Kandydat zostanie powiadomiony o następnej imprezie z naszym udziałem. Jest to okazja do poznania się, rozmowy oraz zobaczenia jak wygląda rekonstrukcja historyczna „od kuchni”. Na początku zapewniamy pomoc w kwestii umundurowania i wyposażenia, do czasu aż rekrut nie uzbiera wymaganego minimum.

Po pierwszym spotkaniu kandydat decyduje czy chce pozostać w grupie. Jeśli podoba mu się forma naszej działalności i chce działać dalej – otrzymuje status rekruta. Od tej pory kandydat kompletuje umundurowanie, wyposażenie, poszerza swoją wiedzę i ma prawo do udziału we wszelkich wydarzeniach z udziałem Stowarzyszenia.

Reklamy