2nd Lt. Helen Huddle Kearney

Helen Huddle dorastała z trzema siostrami w małym mieście Clarinda, w stanie Iowa. Była córką weterana I wojny światowej. Do tej pory posiada mundur i hełm swojego ojca.
Kiedy Japończycy zaatakowali Pearl Harbor, Helen była w trakcie studiów na University of Nebraska. Po ukończeniu pielęgniarstwa na uczelni, od razu zdecydowała zaciągnąć się do Army Nurse Corps.

Helen Kearney niedługo po wstąpieniu w szeregi Army Nurse Corps.

Kiedy po przejściu szkolenia została wysłana na służbę poza granicami USA, wojna dobiegała końca. Nie powstrzymało to jednak Helen od doświadczenia przygód, jakimi mało która 21-latka mogłaby się pochwalić. W audycji Helen wspomina 40-dniową podróż transportowcem, przez Kanał Panamski, aż na wyspę Saipan, gdzie rozpoczęła służbę w 39. Szpitalu Generalnym.

Helen (druga z lewej) i jej koleżanka z pacjentami na Saipanie.

Po przybyciu na miejsce wszystkie pielęgniarki od razu ostrzeżono przed niebezpieczeństwami jakie zagrażają na wyspie. Jednak bycie kobietą na Saipanie miało też swoje plusy. Helen wspomina, że na wyspie przebywało wówczas 100.000 mężczyzn i niecała setka pielęgniarek. Wychodziło na to, że na każdą z nich przypadało 1000 żołnierzy. Podczas służby na Saipanie, wielu z nich starało się o względy Helen, m.in. pilot B-29, rudowłosy Marine o przezwisku „Pinky”, jednak dopiero wysoki, dobrze zbudowany, oficer Bill Kearney skradł serce Helen.

Bill i Helen Kearney niedługo po ich pierwszym spotkaniu na Saipanie.

Na jedną z pierwszych randek zabrał ją na mecz bokserski. Nie licząc 20.000 żołnierzy, Helen była jedyną kobietą, która wybrała się na to wydarzenie sportowe. Dla jej bezpieczeństwa Bill postanowił otoczyć ją kordonem żandarmów.

Gdzie jest Helen? Chyba nie tak trudno jest znaleźć jedyną kobietę w tłumie 20.000 żołnierzy, którzy wybrali się na mecz bokserski 🙂

Helen wróciła do Stanów przed Billem. Kiedy i on powrócił do domu, para pobrała się i zamieszkała w Salinas. Mieszkali tam wspólnie niezmiennie od 1947r., aż do 2011r., kiedy zmarł Bill.

Rozmowę z 91-letią Helen Kearney mieszkającą w Salinas, w stanie Kalifornia, wyemitowano w 331. odcinku amerykańskiej audycji radiowej „Hometown Heroes” 6 września 2014r. Można jej wysłuchać TUTAJ.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s