Strefa Militarna 2015

W dniach 10-12 lipca 2015r. odbyła się 8. Strefa Militarna w Podrzeczu k. Gostynia. Nasze stowarzyszenie po raz trzeci wzięło udział w tym wydarzeniu i przygotowało dioramę poświęconą walkom na Filipinach w 1942r.

Do Podrzecza udaliśmy się już we wtorek poprzedzający zlot ze względu na ogrom prac budowlanych jakie musieliśmy wykonać wokół naszej dioramy. Zbudowanie fragmentu filipińskiej wioski, Szpitala Ogólnego Nr 1 oraz schronu przeciwlotniczego zajęło nam dwa i pół dnia. W piątek o godzinie 16:00 odbył się apel oficjalnie rozpoczynający Strefę i wszystko było już gotowe.

Diorama „Bataan 1942”.

W trakcie trwania zlotu na dioramie prezentowaliśmy sylwetki żołnierzy z 31. pułku piechoty, który był jedną z amerykańskich jednostek stacjonujących na Filipinach w momencie japońskiego ataku. Dziewczyny z kolei wcieliły się w role pielęgniarek z Army Nurse Corps służących w Szpitalu Ogólnym Nr 1.

Sekcja Army Nurse Corps.

W sobotę o godzinie 19:00 odbył się II Pokaz Mundurów Kobiecych zorganizowany przez nasze stowarzyszenie oraz GRH Die Blitze. W pokazie wzięło udział 15 rekonstruktorek z 8 grup rekonstrukcji historycznej, które zaprezentowały sylwetki m.in. Lufschutzu, Nachrichtenhelferinnen des Heeres, DRK, RADwJ, Lotty Svard, Frontsøstrene, Przysposobienia Wojskowego Kobiet, PCK oraz Army Nurse Corps. Wszystkie uczestniczki opowiedziały o odtwarzanych przez siebie formacjach i  mundurach, które miały na sobie, udowadniając tym samym, że kobiety również pasjonują się historią i potrafią być dobrymi rekonstruktorkami.

II Pokaz Mundurów Kobiecych

W niedzielę o godzinie 15:00 odbył się apel kończący Strefę, podczas którego wręczono nagrody w kategoriach: ortodoks zlotu, najciekawsza ekspozycja, motocykle i pojazdy lekkie, pojazdy ciężkie oraz moda kobieca. Mamy ogromną przyjemność oznajmić, że nasze stowarzyszenie zostało nagrodzone za najlepszą ekspozycję. Bardzo dziękujemy organizatorom SM za docenienie naszej pracy nad dioramą i sylwetkami – motywuje nas to tylko do dalszego rozwijania się. I tak z figurką w rękach i ogromną satysfakcją ruszyliśmy w drogę powrotną.

Nagroda za najciekawszą ekspozycję SM2015.

A pomysł na przyszłoroczną dioramę już mamy 🙂

Za miłe chwile na Strefie dziękujemy organizatorom, kolegom i koleżankom z grup rekonstrukcji historycznej, a fotografom – Bartoszowi Klimasińskiemu oraz Sławkowi Skalskiemu należy się duże thanks! za zdjęcia.

Zobacz galerię zdjęć

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s